Hea teid näha!
Muul juhul logige sisse e-posti teel.
Tere tulemast Sadolini
Muul juhul logige sisse e-posti teel.
Tingimused
Registreerimine õnnestus, palun logige sisse
Registreerimine õnnestus, palun logige sisse
Täname registreerumast
Unustasid oma salasõna
Palun sisesta oma e-maili aadress
Salasõna on muudetud
Salasõna on edukalt muudetud.
Taotluse saadetud
Kohandatud inspiratsiooni saamiseks täitke allpool 3 küsimust
Kustutage konto
Kuidas vältida värvimisel mullide ja õhumullide teket
Mis võiks olla hullemat värvimise ajal tekkivatest õhumullidest või kuivanud värvikihi kortsumisest?
Vastupidiselt arvamusele, et õhumullid ja mullid ei ole sagedane ebameeldivus, on tegemist probleemiga; mis mõjutab ka professionaale. Selles professionaalsetele maalritele mõeldud juhendis räägime teile, mis on ebatasasuste põhjused ja kuidas nendega toime tulla.
Kust tulevad värvimisel õhumullid?
Professionaalina on teil ilmselt rohkem kui üks kord juhtunud, et värvikattesse on ilmunud väikesed õhumullid. Kui selline kate hakkab kuivama, siis need mullid lõhkevad. Selle tulemusena on pind täis õrnu lohke, mis näevad välja nagu väikesed kraatrid.
Eelpool kirjeldatud õhumullid värvis on nähtus, mida nimetatakse „kraatriks“ või värvi vahutamiseks. Probleemi võimalikud põhjused on järgmised:
- värvi liiga intensiivne segamine vahetult enne pealekandmist;
- värvi pealekandmine ebasobiva rulli või pintsliga;
- värvi lahjendamine üle tootja määratud piiri;
- ebasobiva lahjendi kasutamine.
Nagu näete, võivad õhumullid seinal olla tihedalt seotud värvimismaterjali ettevalmistamise ja pealekandmisega. Kuidas seda vältida?
Õhumullid värvikihil värvimise ajal – kuidas neid vältida?
Iga veepõhine värv võib pealekandmise ajal teatud määral vahutada. Palju sõltub selle kvaliteedist, lahjendusastmest ja pealekandmiseks kasutatavast tööriistast. Näiteks liiga pikkade harjastega rulli kasutamine suurendab „kraatriefekti“.
Õhumullide vältimiseks värvimise ajal järgige mõningaid meie spetsialistide nõuandeid:
- värvige ainult kvaliteetsete värvidega, näiteks värviga Sadolin Professional;
- kui otsustate värvi paremate pealekandmise parameetrite saavutamiseks lahjendada, järgige hoolikalt tootja soovitusi, mille leiate toote tehnilistest andmetest;
- kasutage viimistletava pinna tüübile ja värvimismaterjali eripärale kohandatud tööriistu;
- vältige värvi liiga tugevat segamist enne pealekandmist, et toode ei hakkaks vahutama.
Mida teha siis, kui olete pinna juba viimistlenud ja märkate, et sellele on tekkinud inetud kraatrid? Lihvige neid peeneteralise liivapaberiga, seejärel pühkige tolm maha ja värvige parandatav koht üle.
Mullide lõhkemine pärast värvimist ja aluspinna ettevalmistamise meetod
Mõnikord on mullid seinal aluspinna ettevalmistamisel tehtud vigade tagajärg. Katte kuivamisel tekkivate suuremate defektide nähtust nimetavad eksperdid sageli värvi „mullitamiseks“. Kõige levinumad põhjused on:
- materjali pealekandmine niisketele või isegi märgadele pindadele;
- esimese ja teise värvikihi pealekandmise vahele jääb liiga lühike aeg;
- ebapiisav pinna puhastamine tolmust või rasvaplekkide jätmine aluspinnale;
- ebasobiva krundi kasutamine või kruntimata jätmine.
Aluspinna nõuetekohane ettevalmistamine, et vältida mullide ja pragude teket
Kui te ei soovi, et värvimisjärgsed praod teie töö tulemust rikuksid, on ainult üks lahendus – hoolitsege pinna põhjaliku ettevalmistamise eest. Selle hulka kuulub:
- seinte ja lagede puhastamine. Eemaldada tuleb kõik eelmise katte lahtised tükid. Kui märkate väikeseid pragusid, võite neid süvendada ja laiendada ning seejärel servad maha kraapida (nt spaatliga). Sel viisil ettevalmistatud pind tuleb tolmust puhastada ja rasv eemaldada. Selle jaoks kasutavad spetsialistid kõige sagedamini vee ja spetsiaalse seebi lahust.
- Õõnsuste täitmine. Väikeste õõnsustega saab kergesti hakkama, selleks tuleb kasutada valmis täiteaineid. Kui tegemist on suurema kahjustuse või praoga, siis kindlasti vajutage parandatavasse pilusse lint või tugevdusvõrk – see suurendab oluliselt ala tugevust. Pärast kuivamist tuleks täidetud õõnsused maha lihvida.
- Kruntimine. Kasutage ainult kvaliteetset materjali. Tsement-lubikrohvide või kipsplaatide puhul sobib ideaalselt sügavuti tungiv krunt Sadolin Professional Grund+.
Valmistage aluspind sel viisil ette ja pärast seinte värvimist ei teki kunagi mulle. Olenemata sellest, kui palju teil on kogemusi, lugege alati värvitootjalt saadud teavet. Vajalik võib olla kindlat tüüpi kruntvärvi või konkreetse pinna ettevalmistamise meetodi kasutamine.
Kas seinal tekkivatest värvipragudest on võimalik lahti saada?
Ei ole olemas keemilisi preparaate, mis aitaksid kiiresti nn kraatritest või pragudest lahti saada. Seinal olevad mullid saab ju eemaldada ja see ei nõua alati kogu pinna üle värvimist. Kui need esinevad ainult seina- või lae teatud osas, kraapige need spaatliga maha, valmistage aluspind vastavalt meie nõuannetele ette ja värvige uuesti üle Sadolin Professional värvidega.
Teame väga hästi, et õhumullid ja värvipraod pole just kõige meeldivam vaatepilt. Loodetavasti ei puutu te selle probleemiga kunagi kokku. Aga kui teil on tellimuse täitmise ajal probleeme seinal olevate mullidega, kasutage meie ekspertide nõuandeid ja saate sellest probleemist üle!
Looge uus projekt
Looge uus projekt
Muutke tööd
Kustuta töö
Oled sa kindel? Kõik märkmed, fotod ja salvestatud üksused kustutatakse.
Salvestage värv
Salvesta Minu tööruumi
Salvestage toode
Salvesta töökoht