Rulli ettevalmistamine enne värvimist

Millist rulli seina värvimiseks valida? Kuidas rulli tööks ette valmistada? Siit leiate vastused neile ja teistele küsimustele.

Hea värvirull on asendamatu töövahend. Milliseid kriteeriume tuleks rulli valikul arvestada ja kuidas seda enne tööle asumist ette valmistada? Selles artiklis loete Sadolin Professionali ekspertide näpunäiteid.

Rulli ettevalmistamine enne värvimist

Milline rull valida seina värvimiseks?

Värvirullid on väga mitmekülgsed ja spetsialiseeritud kauplustest leiab erinevat tüüpi rulle. Kõige ilmsemal viisil on need jagatud vastavalt materjalile, millest need on valmistatud, ja harjaste pikkusele. Lisaks on saadaval erineva laiuse ja läbimõõduga värvirulle.

Enne seinte rulliga värvimist vaadake, et tööriista tüüp sobiks aluspinnaga, millega töötate. Siin on oluline harjaste pikkus. Kui valite liiga lühikeste harjastega rulli, tekib raskusi piisavalt paksu värvikihi pealekandmisel. Teisest küljest jätab liiga pikkade harjastega rull pinnale inetuid triipe või apelsinikoore tekstuuri.

Kogenud spetsialistid soovitavad siledate seinte värvimisel kasutada lühikese karvaga rulle (10–14 mm). Sellise rulli saate valida eelnevalt krunditud siseseinte jaoks. Traditsiooniliste mineraalkrohvide või tekstureeritud tapeedi värvimiseks sobivad kõige paremini keskmise pikkusega seinavärvirullid (11–18 mm).
Pikkade harjastega tööriistad (19–30 mm) on mõeldud kõige karedamate pindade jaoks, nagu telliskivi- ja betoonseinad või muud eristatava struktuuriga pinnad.

Mis materjalist peaks olema hea seinavärvi rull?

Materjal, millest rull on valmistatud, on sama oluline valikukriteerium kui harjaste pikkus. Üldjuhul kasutavad maalrid sünteetilisest materjalist (nt nailonkiud, vahtpolüuretaan jne) või looduslikust materjalist rulle (nt vill). Kõige rohkem mõjutab rulli valikut kasutatava värvi tüüp.

Millal valida sünteetiliste harjastega rull

Sünteetilisest kiust rullid on hea valik, kui kasutate värvimisel epoksü- ja polüuretaanpõrandavärve või lahustipõhiseid roostevastaseid värve. Seda seetõttu, et sünteetiline materjal on vastupidav lahustitele ja väga tugev.

Sünteetilist värvirulli võite kasutada ka paksude veepõhiste värvide (emulsioon, lateks, keraamika või akrüül) pealekandmisel. Siis on hea, et selline rull jätab sileda struktuuri.

Millal valida polüuretaanvahtrull

Eraldi värvirullide kategooria moodustavad polüuretaanvahust valmistatud tööriistad. Need loodi eesmärgiga kanda puitelementidele dekoratiivne ja kaitsev kiht. Valige selline rull, kui soovite värvida aknaid või uksi email-, kruntvärvi või akrüüllakiga. NB! polüuretaanrulle ei tohi kasutada lahustipõhistel värvide puhul, kuna nende struktuur ei ole sellele vastupidav.

Milline on parim rull lateksvärvi jaoks?

Kui olete professionaalne sisetööde maaler, valite tõenäoliselt kõige sagedamini lateksvärvi. Milline lateksvärvi rull on optimaalne valik? Üksikasjalik teave on alati leitav toote tehniliste andmete lehel. Näiteks Sadolin Professional kvaliteetsed seina- ja laevärvid pakuvad suurepäraseid pealekandmisomadusi, kui neid kasutatakse koos fliis- või kiudrullidega, mille harjaste pikkus on 10–18 mm.

Kas värvirulli suurus loeb?

Kauplustest leiab erinevas mõõdus rulle. Selles küsimuses ei ole ühtset reeglit, mis sobiks kõige jaoks. Reguleerige rulli laiust vastavalt värvitava pinna suurusele. Idee on muuta tööriista kasutamine mugavaks, võimaldades samal ajal kanda värvi kiiresti kogu seinale või laele.

Mittevalguv rull värvimiseks – kuidas seda ise ette valmistada?

Mittevalguv värvirull on üks meetoditest, kuidas tulla toime tüütu värvipritsimisega töötamise ajal. Professionaalidele mõeldud spetsialiseeritud kauplustes saate osta tööriista, mille otsad on õrnalt faasitud. Selle tulemusena värv ei pritsi ega jäta triipe. Kui teil ei ole sellist toodet käepärast ja kasutate tavalist rulli, proovige mõlemast otsast kiudu kergelt kärpida. See hõlbustab värvi ühtlast hajutamist.

Rulli sammsammuline ettevalmistamine enne värvimist

Tööriista valimisest ei piisa. Hea värvirull tuleb ka korralikult ette valmistada, et sellega töötamine oleks tõhus. Olge eriti ettevaatlik pikkade harjastega toodetega, mis kipuvad värvimise käigus kiude kaotama. Kuidas seda ennetada?

Päev enne värvimist peske rulli jooksva vee all ja laske täielikult kuivada. Kui plaanite värvida lahustipõhise värviga, võite rulli pesta just teie valitud värvile sobiva lahustiga. Ja mis siis teha, kui ei ole aega rulli pesta või unustasite seda teha? Sel juhul teipige rull maalriteibiga kinni ja seejärel rebige teip ära. Korrake mitu korda, et võimalikult palju lahtist kiudu kleepuks lindile.

Loodetavasti teate nüüd rohkem värvirullide valimisest ja ettevalmistamisest! Üritage järgida neid näpunäiteid oma järgmise töö juurde asudes.

Toonide laaadimine, palun oota...